5|
				 5977
				|01.08.2011
				
								НОВИНИ
				
				БАТ се отказа от Булгартабак, сделката пред провал
 
									
				Стратегическият инвеститор “Бритиш-Американ Табако“ (БАТ) се отказа официално от конкурса за покупката на "Булгартабак Холдинг". Така на практика остава само един  кандидат в процедурата за продажбата на 79.83 % от дружеството - на двете цигарени фабрики в София и Благоевград, и преработвателното предприятие в с. Ясен.
			
			Компанията е изпратила официално писмо, че прекратява участието си в процедурата поради “причини от търговски и стратегически характер”, съобщиха в днес от Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол (АПСК).
Така като единствен претендент за тютюневия холдинг остава само регистрираната в Австрия “БТ Инвест“, зад която стоят капиталите на Външнотърговската банка (VTB) на Русия. Преди дни от надпреварата се отказа и “Си Би Фемили Офис Сървис”, Австрия, която е собственост на “Кепитъл банк-Граве груп“. Тя не купи документация за участие в конкурса.
АПСК благодари на Бритиш-Американ Табако (Холдингс) Лимитед за доверието към агенцията, което компанията показа, с участието си в приватизационната процедура.
Агенцията ще решава дали да продължи процедурата само с единия кандидат, в който руската държавна банка участва чрез дружеството OJSC VTB, в което държи 75.5 на сто.
Ако се запазят етапите от процедурата депозит за участие в конкурса и обвързваща оферта ще се внасят до 15 часа на 29 август 2011 г.
Моля, подкрепете ни.
 
						 
						 
						 
						 
						 
					
				
			
			
				
				Реклама / Ads
			
			
							КОМЕНТАРИ 
				
				Реклама / Ads
			
		 
			 
					 
                                    
			 
                                    
			 
                                    
			 
                                    
			 
                    
			 
                    
			 
                    
			 
                    
			 
                    
			 
                    
			 
                    
			