Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
6| 3589 | НОВИНИ

Белият дом: Израел не е прекрачил червени линии при операцията си в Рафах

Белият дом: Израел не е прекрачил червени линии при операцията си в Рафах
Източник: БГНЕС
САЩ не мислят, че Израел е прекрачил червени линии при операцията си в Рафах. Това заяви говорителят по въпросите за националната сигурност към Белия Дом Джон Кърби.
 

Вашингтон осъжда загубата на човешки живот в Газа, но към момента не възнамерява да промени политиката си спрямо Тел Авив.

 

Кърби изтъкна, че израелската армия е отговорила на всички въпроси от американска страна и е започнала разследване.





Преди дни израелските сили нанесоха удари срещу бежански лагер в района на Рафах. Тогава загинаха десетки, сред които и много деца.

 

От израелската армия са информирали американската страна, че ударът не е бил нанесен умишлено, а пожарът, причинил смъртта на палестинските бежанци в лагера, е възникнал в резултат на вторична експлозия.

 

От Вашингтон призоваха Тел Авив да преосмисли военните си действия в гъстонаселения район на Рафах.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Зеленски: Русия се опитва да подкопае международната подкрепа за Киев 6| 3177 | Зеленски: Русия се опитва да подкопае международната подкрепа за Киев В АЕЦ "Козлодуй" ще бъде отбелязано внедряването на алтернативен тип гориво в 5-ти блок на централата 5| 3787 | В АЕЦ "Козлодуй" ще бъде отбелязано внедряването на алтернативен тип гориво в 5-ти блок на централата И днес не забравяйте чадърите. Очакват се дъждове и градушки на места 0| 3654 | И днес не забравяйте чадърите. Очакват се дъждове и градушки на места Тленните останки на цар Фердинанд се завръщат в България 8| 3724 | Тленните останки на цар Фердинанд се завръщат в България

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads