Борисов бе придружаван от министрите на образованието Красимир  Вълчев, финансите – Владислав Горанов и земеделието – Десислава Танева, съобщава БНР.

Борисов заедно с кмета на Сливен Радев инспектира обекти от програмата за саниране, кръговото кръстовище на „Розова градина“ и ремонта на зала „Асеновец“. След срещата кметът Радев обяви, че премиерът е обещал опрощаване на общински дълг към държавата.

Премиерът обяви  при посещението си в Професионалната гимназия по селско стопанство в Нова Загора, че образованието остава приоритет за правителството и ще се работи и за повишение на учителските заплати.