Реклама / Ads
85| 8793 |31.08.2014 НОВИНИ

Борисов: Ще спестим пари от Лот 3 на АМ „Струма” и ще се довърши АМ „Хемус”

.
Без автомагистрала „Хемус” няма шанс за Варна и за Северна България, каза лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пред журналисти във Варна, при откриването на нова детска градина. „Вчера разговарях за това с новия председател на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер.
 
Магистралата трябва да започне да се гради, за да може да има присъединяване на големите градове. Това е добре за туризма, бизнеса и инвестициите – това е добре за всички”, изтъкна Борисов. Той увери, че ще се направи всичко възможно, за да бъдат спестени пари от Лот 3 на автомагистрала „Струма”.

Трябва да мине екологичната оценка и мисля, че от там могат да се спестят около 600 млн. лева. Голяма част от тези пари могат да се прехвърлят за кофинансиране на автомагистрала „Хемус” с европейската солидарност, защото искам още веднъж да напомня, че за да можем да правим от бюджета тези детски градини, ние харчехме от парите за асфалт.

Както стана популярно само между 5 и 15% от бюджетните пари. Всички други се дават от немци, французи, холандци и т.н.”, посочи Борисов. Борисов даде за пример откритата детска градина и коментира: „Виждате колко е красиво, приятно и чисто – дворове, кухни. Цари едно спокойствие”. „На практика с това, което правим в момента до октомври месец тази липса на 495 места, които имаше във Варна, ще бъдат ликвидирани и ще има място за всички деца в детски градини”, категоричен беше Борисов.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 18| 4061 |05.01.2021 Борисов гледа магистрали от хеликоптер, а президент и здравни власти мъдрят как да проведат изборите . 38| 7660 |04.10.2019 Борисов: Отивам си от политиката, когато АМ ”Хемус” е готова . 1| 4198 |18.01.2017 Борисов в Плевен: Не направим ли „Хемус” този край е загубен . 5| 5714 |13.08.2010 Борисов: ЕС ни хвали за това, за което президент и опозиция ни критикуват

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads