Реклама / Ads
5| 1920 |01.10.2025 НОВИНИ

Брутален случай на физическо и сексуално насилие в детска градина в Поморие

.
Обществото е потресено от случай на брутално физическо, емоционално и сексуално насилие над 4-годишно дете в детска градина „Радост“ в Каблешково. За случая се разбра преди дни, а с всяко ново разкритие общественото възмущение расте – хора от Бургас, региона и на национално ниво започнаха да събират подписи под форма на петиция, която ще бъде изпратена до премиера, министъра на вътрешните работи и и.ф. главния прокурор.
 

Майката на детето вече е подала жалба в прокуратурата. Съдебен лекар е извършил преглед на детето, като е потвърдил наличието на травми, съвпадащи с описания случай.

 

Според разказа на детето учителката Мариета Герова нарочно е чупела ноктите му, посягала е физически и сексуално – целувала го е по устата и го е докосвала на интимни части.

 

Въпреки тежките твърдения, институциите към момента не са предприели категорични мерки. Родители изразяват възмущение от реакцията на Община Поморие, откъдето твърдят, че не са открити сериозни нарушения. Подробности около разследването все още не са известни на обществото.

 

В петицията гражданите настояват Росен Желязков, Даниел Митов и Борислав Сарафов да обърнат специално внимание на случая и на поведението на учителката. Подписалите пишат:

 

„Престъплението е извършвано многократно в детска градина „Радост“ в Каблешково.“

„Очакваме постоянен мониторинг към случая и арест на Мариета Герова, докато тече разследването!“
„Настояваме за най-строгото възможно наказание!“
„Във ваши ръце е да ни докажете, че има държава, закон и справедливост!“


В социалните мрежи граждани призовават и ръководството на детската градина – директорката Афродита Данданова, както и служителката Иринка, възприемана като второстепенен участник в насилието, да бъдат потърсени за отговорност.

 

Гражданите настояват за ясно заявени действия:

 

* Какви мерки са предприети по случая;
* Как е защитено пострадалото дете;
* Какви мерки ще се вземат, за да се предотвратят подобни инциденти в бъдеще.


„Децата имат право на сигурна и спокойна среда. Обществото има право на прозрачност и истина. Мълчанието не е решение“, категорични са интернет потребителите.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 6| 1398 |01.10.2025 Абсурд в Плевен: Солена глоба и отнети точки за колоездач, минал на червено . 2| 1599 |01.10.2025 Закриват агенция "Автомобилна администрация"? . 6| 1771 |01.10.2025 Шефът на Пентагона за сбъркания компас – критикува „дебелите генерали“ и пола . 1| 2907 |01.10.2025 Правителството с извънреден ход за пенсиите в Деня на възрастните

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads