Реклама / Ads
1| 4162 |13.04.2017 НОВИНИ

CNN:САЩ имат доказателства, че Асад е наредил химическата атака

.
Американското разузнаване е успяло да засече разговори между сирийски военни, които са обсъждали химическа атака в провинция Идлиб. Това предаде сензационно CNN, позовавайки се на източници от военните кръгове.
 
Съобщава се, че става дума за разговори, които са се състояли няколко часа след като град Хан Шейхун бе поразен от боеприпаси с отровен газ. Неназовани американски чиновници посочват, че няма никакво съмнение, че отговорността за атака носи президентът на Сирия Башар Асад. Източникът на CNN подчертава, че американските военни не са знаели за готвещото се нападение срещу мирните жители на провинция Идлиб. "САЩ засичат толкова голям обем информация в Сирия и Ирак, че по-голямата част от нея не се обработва, ако не се случи нещо такова, което да принуди анализаторите да изследват събрания разузнавателен материаля, допълва CNN.

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 209 |15.12.2025 Данъците след приемането на еврото – най-важното . 1| 217 |15.12.2025 Политически шах с бюджета: Удължителният закон на трупчета . 0| 259 |15.12.2025 Украйна ще започне производство на щурмови дронове в Германия . 0| 215 |15.12.2025 Надежда за мир: Киев обяви „реален напредък“ в преговорите със САЩ

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads