Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 5054 | НОВИНИ

Дариткова: Проверки на всички преразходи на болниците!

Даниела Дариткова
Даниела Дариткова
Смятам, че решението на Върховния административен съд за отмяна на болничните лимити ще бъде добър повод, за да се преразгледат и методиките, и бюджетирането на болниците”. Така председателят на Комисията по здравеопазването д-р Даниела Дариткова коментира решението на ВАС за отмяна на лимитите на болниците.
 

„Надявам се, че натрупаното напрежение ще намери своето разумно решение, защото наистина се чуха мнения, че принципите, на които се определят бюджетите на болниците, не са съвсем коректни", каза още Дариткова, цитирана от НТ.

 

На въпрос дали ще се стигне до преразход и актуализация на бюджета на НЗОК заради отпадането на лимитите, председателят на здравната комисия отговори, че разчита на това оперативното ръководство на НЗОК да се съобрази с рамките на бюджета и ангажиментите, които е поело, както и коректно да определи бюджетите на болниците. 

 

„Трябва да се извършат правни проверки, за да може да се прецени дали всеки един преразход е реален", смята Дариткова.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Прокуратурата иска всички указания на БНБ към квесторите на КТБ 2| 4830 | Прокуратурата иска всички указания на БНБ към квесторите на КТБ Най-щедро раздаваме статут за бежанци сред всички от ЕС 4| 5142 | Най-щедро раздаваме статут за бежанци сред всички от ЕС Борисов: Намерих му цаката: събираш всички пари в държавата! 63| 10459 | Борисов: Намерих му цаката: събираш всички пари в държавата! Абумелих за Фрог: Пациентите ще контролират НЗОК - одобри се от всички депутати 9| 6861 | Абумелих за Фрог: Пациентите ще контролират НЗОК - одобри се от всички депутати

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads