„Това е необходимо, защото заболеваемостта е изключително висока в момента и ние сме длъжни да осигурим безопасност за децата“, обясни още той пред bTV.

Родители и учители протестираха днес, тъй като не са съгласни с тестването на децата в училище.

Министърът допълни, че след 1-4 клас приоритет ще бъде връщането на учениците 5-7 и 12. клас. По думите му дата за най-скорошното връщане все още няма.

След като бъде избран доставчик на тестовете, ще бъде организирана публична демонстрация как се работи с тях.