Реклама / Ads
2| 3744 |05.03.2021 НОВИНИ

Депутатите гледат спорните спецпенсии за творците на изпроводяк

.
Източник: БГНЕС
На изпроводяк депутатите разглеждат предложенията за паричните премии за особени заслуги на някои творци, което предизвика скандали а и разцепление сред хората на културата у нас.
 

Спорни бяха критериите, по които бяха изготвени списъци - водеща бе наградата “Златния Орфей”. 


Наградите за най-заслужилите по времето на соца скараха артистите у нас. За  42-ма от тях са предвидени 500 лева месечно в рамките на 3 г., а за 23-ма - по 350. Много хора не бяха включени в списъка. 


Проблемът беше и в това, че решението на Министерския съвет бе взето под масата. Нямаше и обществено обсъждане.


Днес предложението на МС е заложено като точка от дневния ред преди депутатите да влязат в предизборна кампания. Редовни заседания в Народното събрание няма да се провеждат. При необходимост може да се свика извънредно заседание. Последният работен ден на депутатите е 25 март, когато единствена точка в дневния ред ще е закриване на НС.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 3256 |07.08.2024 Народните представители обсъждат еврото и медицинските сестри /на живо/ . 0| 2843 |12.07.2024 Депутатите отхвърлиха предложението да не получават възнаграждения в предизборна кампания . 1| 2730 |02.04.2024 Само за 15 минути: Правната комисия прие промените, свързани със служебния премиер . 14| 3698 |11.02.2021 Премиите за културните дейци разделиха гилдията

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads