Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
2| 5047 | НОВИНИ

Депутатите се нахвърлиха на Плевнелиев за решението му да сезира КС

Депутатите се нахвърлиха на Плевнелиев за решението му да сезира КС
Според левицата президентът тълкува тенденциозно текстовете. От Патриотичния фронт видяха в този ход предизборна кампания на държания глава за втори мандат, а от ГЕРБ запазиха неутралитет.
 

 „Искам да видя кои точно текстове ще прати на КС - дали само по чл. 14 или не, дали ще прати на КС задължителното гласуване. Защото аз мисля, че той доста избирателно ще отправи искане до КС, така, както направи и със своето вето. Което не покрива обществения интерес, а лично неговия и на управляващата коалиция", заяви Филип Попов от БСП, цитиран от Дарик.

 

„Абсолютно подкрепям да се потърси решение на КС, с което да се върнат правата на българите в чужбина да гласуват свободно, т.е. да не им се създават пречки да гласуват. Освен това по отношение на вчерашното гласуване, мога да допълня, че това, което го направи възможно, е едно безпринципно мнозинство между Атака, ГЕРБ, БДЦ, част от РБ и ПФ. Между тези формации не може да има никаква принципна съгласуваност на действията и няма тема, по която те да формират обща политика. Ако това е мнозинството, което управлява страната, тежко на страната", каза Гроздан Караджов от Реформаторския блок.

 

"Честно казано, не ми се занимава с предизборната кампания на Плевнелиев. И ми е много интересно какво точно ще атакува в КС президентът - един закон, който още не е обнародван, или предполагаемите промени, които ще направим след това", добави Красимир Каракачанов от Патриотичния фронт.

 

„Надявам се президентът да съобрази, че ветото имаше сериозен ефект в парламентарните дебати, беше прието от правна комисия. То беше и сериозният повод да продължат дебатите в коалиционния формат и да се стигне до една още по-добра редакция на чл. 14, която вярваме, че решава казуса справедливо", каза Данаил Кирилов от ГЕРБ.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Плевнелиев: Ценностите са в опасност заради популисти! 7| 4769 | Плевнелиев: Ценностите са в опасност заради популисти! Българи зад граница към депутатите:  „Вие сте на ход” 12| 4884 | Българи зад граница към депутатите: „Вие сте на ход” Плевнелиев  води делегация при папа Франциск 7| 4967 | Плевнелиев води делегация при папа Франциск Борисов за ДСБ: Блъфират за Плевнелиев 31| 5436 | Борисов за ДСБ: Блъфират за Плевнелиев

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads