Реклама / Ads
3| 5879 |27.05.2020 НОВИНИ

Д-р Десислава Кателиева: Никой не ни обясни как да се справим с COVID-19. Работехме в страх

.
Д-р Десислава Кателиева
Има един много сериозен проблем - с текучеството на хора. Младите ни колеги идват и си отиват, а ние остаряваме. Спешен медик не се става бързо, това става с години. Нямаше кой да ни обясни как да се пазим от COVID-19 и как да бъдем ефективни, работехме със страх.
 

Това заяви пред БНР д-р Десислава Кателиева - председател на Националната асоциация на работещите в спешната медицинска помощ.

 

Днес спешните медици по света отбелязват своя професионален празник.

„Имаме национален център за обучение, който обаче по време на извънредното положение затвори врати. А можеше виртуално да ни обучи как да работим със защитни облекла, как да разпознаваме заразата. От това имахме въпиеща нужда, нямаше кой да ни обясни как да се пазим и как да бъдем ефективни, работехме със страх... Само ни бяха спускани указания и се учехме от интернет“.

 

Тя бе категорична - трябвало е лекарите, които работят в структурата, да бъдат тествани ежеседмично. По думите и Спешната помощ в България успяла да свърши ролята си на филтър и не е допуснала болниците в страната да пламнат, както е станало в други държави.

 

„Има един много сериозен проблем – с текучеството на хората, младите ни колеги идват и си отиват, а ние остаряваме... Спешен медик не се става бързо, това става с години... Ние сме особена порода хора. Обичаме риска, адреналина, работата си, пациентите си. Чувстваме се добре, когато успеем да помогнем на хората“, заяви д-р Кателиева.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 3730 |27.05.2024 Проблемът с липсата на спешни екипи по Черноморието се задълбочава. Какво е решението? . 7| 3512 |02.03.2021 Д-р Кателиева: На едва 30 хиляди българи е поставена и втора доза от ваксината . 2| 4087 |09.12.2020 Лекар: Не е отслабнал натискът върху здравната система . 2| 4865 |08.12.2014 Няма как да спасиш живот, когато твоят е застрашен

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads