Реклама / Ads
0| 4440 |02.07.2016 НОВИНИ

Дядо от видинското село Дреновец навърши 106 години

.
Дядо от видинското село Дреновец навърши 106 години. Според близките, столетникът Илия Христов е най-възрастният жител на областта, а вероятно и на страната.
 

 Самодейци от Дреновец подготвиха програма за 106-годишния рожденик, а кметът на селото Надя Иванова му връчи почетния знак на община Ружинци. По повод годишнината, дядо Илия получи грамота от Клуба на офицерите и сержантите от запаса и резерва, а не пропусна да попита и за политика, съобщи БНР.  Рождения си ден Христов посрещна в Дреновец в дома на дъщеря си Боринка. В селото Илия дошъл като работник, но станал стопанин. Работел дълги години като санитар в болницата в Лом, а след това е помагал и в аптеката в Дреновец. Според децата и внуците му, дълголетието се дължи на доброто му отношение към хората, както и на това, че не спирал да работи. Внучката Евтима  разказа: На мравката път прави.  Може би добротата му го е довела дотам, че да стигне тези години. На 106-тия рожден ден съселяните и близките на дядо Илия му пожелаха здраве, а той на тях- и те да стигнат неговите години.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 15 |11.12.2025 Средната пенсия ще достигне 541,20 евро през 2026 г. . 0| 222 |11.12.2025 Протестът на 10 декември мина без сблъсъци – СДВР отчете 57 задържани . 0| 589 |11.12.2025 Отложиха гласуването на вота на недоверие, ИТН поиска почивка . 0| 433 |11.12.2025 „Зеленият“ преход в Германия: Мерц отстъпи от поредна екологична политика

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads