Реклама / Ads
19| 5817 |01.02.2015 НОВИНИ

Дянков призна: Борисов дълго ме държа, бях неопитен

.
Симеон Дянков
Сега виждам, че съм бил неопитен. В същото време не завиждам на тези, които са на мое място, заяви в „Тази неделя” бившият финансов министър Симеон Дянков.
 

Бойко ме държа много по-дълго, отколкото очаквах.  Всеки ден спорихме за пари. Всяка събота ходех при него към 8,30 часа и говорихме. Идваха и избори. По-непопулярните министри трябваше да излязат. Това е честно, за да могат политиките на партията по-късно да се реализират, смята Дянков.

 

Част от причината да напусна бе, че бяхме се разбрали да не се дават по-рано пари на зърнопроизводителите. Бях поставен пред факта 800 млн. лева да се дадат  на тях. Веднага след това кабинетът подаде оставка и аз трябваше да се боря да се дадат тези милиони и да бъда гарант, иначе нямаше да се отпуснат от банките.

 

Нямам горчилка към Бойко и правителството за напускането ми. Трябваше по-рано да го направя. Говоря си сега от време на време с Бойко. Разговорите ни са отново за пари.

 

Дянков обясни дали е прав транспортният министър Ивайло Московски да го обвинява за проблемите на БДЖ: Московски е прав донякъде. Прав е затова, че взехме два заема от Световната банка за влакове. За да се вземе заемът обаче, БДЖ трябва да е на оперативно ниво да прави печалба, а то не беше.

 

Владислав Горанов е добре, че е на мое място днес. Той имаше повече опит от мен. От най-опитните ни икономисти е, оцени Дянков.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 13| 6739 |08.11.2015 Симеон Дянков: НЕК е в банкрут, може да има режим на тока . 97| 12823 |29.11.2011 С. Дянков: През 2015 ГЕРБ ще са власт, но аз няма да съм министър! . 11| 6233 |19.05.2011 Ив. Московски, най-младият в кабинета: Ал. Цветков остана неразпознаваем за ЕК . 11| 5384 |06.05.2010 Дянков яхва колело заради съкращенията

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads