Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
4| 4739 | НОВИНИ

Димитров: Странджа стана тил на крайбрежието

Божидар Димитров
Божидар Димитров
Селата се обезлюдяват поради промяна на обществено-политическите условия, заяви по НТВ директорът на НИМ Божидар Димитров по темата ще заселваме ли с бежанци обезлюдени села. Депутатът Иван Иванов отрече да е казвал такава фраза, откъдето тръгна дебатът.
 
Проблем има общ демографски поради намалената раждаемост, заяви още Димитров. Ако желаят и ако има какво да правят наши сънародници биха могли да се заселят у нас, но трудно можеш да върнеш тези хора по планинските върхове. Но оправи ли се инфраструктура, пътища, хората биха се връщали в селските си къщи в събота и неделя като във втори дом, посочи той.

Сега Странджа е тил на крайбрежието, където има хиляди хотели, имащи нужда от мляко, сирене, кашкавал и снабдява морето със зеленчуци, плодове, обясни той.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Жертвите на атентата в Истанбул станаха 12 0| 4392 | Жертвите на атентата в Истанбул станаха 12 16 нелегални мигранти останаха в ареста 2| 4390 | 16 нелегални мигранти останаха в ареста Емил Кабаиванов застана пред съда за ощетяване на Карлово с 27 000 лв. 0| 6261 | Емил Кабаиванов застана пред съда за ощетяване на Карлово с 27 000 лв. Янков: България се управлява от Борисов. Останалите са на порциона му 22| 6800 | Янков: България се управлява от Борисов. Останалите са на порциона му

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads