Реклама / Ads
2| 3455 |07.08.2023 НОВИНИ

Душана Здравкова: Протестите не бяха за това, което свършиха днес в НС

.
Душана Здравкова
Гражданските организации нямат достатъчно ефективен механизъм, за да могат да прокарат своите идеи и да задължат политиците да свършат нещо полезно. Това заяви пред БНР Душана Здравкова, бивш съдия и бивш евродепутат. ”Това, което свършиха днес в никакъв случай не е полезното действие, очаквано от хората”.
 

Със 144 гласа "за" парламентът прие на първо четене промените в Закона за защита от домашно насилие. С тях "интимната връзка" се приравнява към брачното партньорство и съжителството без брак, а жертвите получават същите възможности за закрила.

 

"Гражданската енергия и протестите не бяха за това. Не това са очакванията на обществото – някакъв смешен текст, който по никакъв начин не би довел до нещо позитивно и до решаване на проблема. Не може парламентът да пише такива поправки на коляно".


Проблемите са преди всичко в превенцията, възпитанието и образованието, отбеляза Здравкова

 

"Липсва анализ на случващото се, както и устойчивост и надграждане на проектите"

Такива случаи на насилие трябва да се разглеждат в юридическите факултети на университетите, в Института по правосъдие, както и във всякакви курсове на съдии, прокурори и разследващи полицаи, посъветва експертът.

 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 13| 3660 |07.08.2023 Със 144 гласа ”за” на първо четене: Интимната връзка влезе в закона за борба с домашното насилие . 3| 4429 |30.06.2021 Душана Здравкова: Съдебната система трябва да си изчисти къщичката . 3| 5064 |19.04.2021 Кръстницата на ГЕРБ: От гражданите зависи искат ли да ги управляват от джипка и магистрали . 12| 4737 |19.01.2016 Бивш евродепутат: Лозан Панов има подкрепа на съдийската общност в Европа

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads