Реклама / Ads
0| 8351 |15.09.2022 НОВИНИ

Евродепутати искат ЕС да не купува газ от Азербайджан заради нападението на Армения

.
Урсула фон дер Лайен
Депутати от Европейския парламент (ЕП) призоваха председателя на Европейската комисия (ЕК) Урсула фон дер Лайен да не купува газ от Азербайджан, който според тях „атакува суверенната територия на Армения“, но да предприеме мерки за спиране на военните действия.
 

През юли тази година ЕС подписа споразумение с Баку за удвояване на доставките на газ от Азербайджан през следващите няколко години като част от желанието на Брюксел да намали зависимостта от руския газ.

 

„Не можем да позволим на Германия да не затваря атомни електроцентрали, но в същото време да внася газ от Азербайджан и да зависи от друг престъпен режим. Надявам се, че всички ние ще се противопоставим на агресията на президента на Азербайджан Илхам Алиев срещу Армения“, каза френския евродепутат Франсоа-Ксавие Белами. „Да се ​​въздържаш от подкрепа на приятелския народ на Армения в името на газовите интереси, както прави ЕС, е предателство“, подчерта друг френски депутат Джордан Бардела.

 

На свой ред депутатът от България Андрей Ковачев призова шефа на ЕК „да направи всичко възможно да спре убийството на хора“. „Европейският съюз трябва да поеме ролята на посредник (между Армения и Азербайджан)“, каза той.

 
Във вторник вечерта арменското министерство на отбраната съобщи за обстрел на градове в страната от въоръжените сили на Азербайджан. Баку заяви, че това е отговор на провокации от Ереван. 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3429 |18.11.2024 Борел: ЕС трябва да оказва натиск върху Израел заради нарушения в Газа . 1| 3050 |15.10.2024 Министрите на Германия, Франция и Полша призовават Грузия за свободни и честни избори в контекста на евроинтеграцията . 6| 3417 |19.09.2024 ЕП прие резолюция, подкрепяща възможността Украйна да поразява военни цели в Русия със западно оръжие . 0| 3346 |04.08.2022 Сблъсъци в Нагорни Карабах. ЕС зове Ереван и Баку за прекратяване на бойните действия

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads