Молбата за обявяване на "ГМ Прес" АД в несъстоятелност е подадена на 31.07.2014 г. от „БУЛИТ 2007” ЕООД - кредитополучател на КТБ АД.

 

Обикновенно съдът взема решения за откриване на производство по несъстоятелност в доста по-кратък срок след получаването на молбата. Протакането от близо година и половина в този случай е заради опита на любимеца на прокуратурата и защитен свидетел по делото „КТБ“ Бисер Лазов, под диктовката на Делян Пеевски, да сложи ръка върху трите вестника и другите издания.

 

В началото на 2015 г. дружеството на Бисер Лазов – „Консулт АВ” ЕООД продаде на „ГМ ПРЕС” АД свое вземане от „БУЛИТ 2007” ЕООД. Така „ГМ ПРЕС” АД освен длъжник стана и кредитор на  „БУЛИТ 2007” ЕООД. Целта на Лазов и Пеевски беше „Консулт АВ” ЕООД да стане новия кредитор на ГМ ПРЕС АД.

 

По подобна схема Лазов и Пеевски ликвидираха вестник „Преса“. Но този път сметката им излезе крива. С това свое решение СГС всъщност осуети намеренията на Лазов и дава възможност „БУЛИТ 2007” ЕООД  да се опита да събере вземането си от "ГМ Прес" АД  и да погаси  кредита си към КТБ АД.

 

Фрог писа за тези процеси още през лятото, когато в-к „Преса“ беше ликвидиран.

 

След "Преса" пада и "Стандарт", замитат зловещи престъпления

https://www.frognews.bg/news_95580/Sled-Presa-pada-i-Standart-zamitat-zloveshti-prestapleniia/

 

Пеевски спасява любимката си от Стандарт

https://frognews.bg/news_95620/Peevski-spasiava-liubimkata-si-ot-Standart/