Реклама / Ads
20| 6005 |01.10.2014 НОВИНИ

Фрог научи: Кардиолози точат НЗОК чрез безработни

.
Проф. Генчо Начев
Хора, наети по програми по временна заетост, са били подлагани на коронарография без да имат нужда от това, сигнализират пред Фрог нюз потърпевши от Русе. По този начин лекарите, извършващи процедурата, са точили Здравната каса. Дали е възможно това, коментира проф. Генчо Начев, директор на Университетска болница за активно лечение на сърдечно-съдови заболявания „Св. Екатерина”.
 

И аз имам информация за измами, като тя е от лично от моя опит. Потърпевши хора са се озовавали при мен. Иначе единици са кардиолозите, извършвали измами. Те обаче са лъжичката катран в кацата с мед. Тези единици първо носят финансова загуба на НЗОК и второ, което е по-страшно - застрашават здравето на болните.

Трябва да има законодателна инициатива, за да се даде правото на експертно етичните комисии от Дружеството по инвазивна кардиология и Дружеството по кардиохирургия да правят проверки и когато излязат с някакво становище, то да води след себе си санкция, предлага проф. Начев.

 

Преди 4 години одитът на Министерство на здравеопазването показа, че в една лаборатория 70% на коронарографията й няма нищо. Нямаше никакви последствия, обръща внимание медикът.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 12| 24815 |04.02.2024 Зловещ абсурд в правителствена: Спипаните в корупция процъфтяват, почтените са преследвани . 2| 8792 |06.02.2019 Само във Фрог: Източил ли е съмнителен Медицински център милиони от Видинската болница? . 8| 5845 |07.03.2018 Проф. Начев: Пациентите у нас плащат два пъти повече за здраве от останалите европейци . 0| 4661 |15.09.2015 Проф. Начев: 100% безплатен ще е основният здравен пакет

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads