Реклама / Ads
0| 1258 |12.02.2025 НОВИНИ

Гърция има нов президент - Константинос Тасулас

.
Константинос Тасулас
Константинос Тасулас, кандидатът на управляващата партия „Нова Демокрация“, бе избран за президент на Гърция на четвъртия и последен етап от процедурата.
 

По време на днешното заседание гласуваха 276 депутати, като Тасулас получи необходимото мнозинство от 151 гласа. 24 депутати се въздържаха.

 

В предходните три гласувания Тасулас събра 160 гласа в 300-местния парламент, но окончателният вот днес му осигури официалния избор за президент.


Константинос Тасулас е три пъти избиран за председател на гръцкия парламент с рекордни мнозинства след обявяването на независимостта:


След обявяването на резултата, председателят на парламента Никитас Какламанис официално съобщи на Тасулас, че той ще бъде следващият президент на Гърция.

 

Официалната церемония по полагането на клетва ще се състои на 13 март 2025 г., когато изтича мандатът на настоящия президент Катерина Сакеларопулу.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 1331 |12.02.2025 Енергийният министър поиска бърза реализация на 7-и и 8-и блок на АЕЦ "Козлодуй“на среща с бъдещия директор на "Уестингхаус . 13| 1506 |12.02.2025 Делян Пеевски: Ако правителството не намери пари, крахът му ще е чудовищен . 0| 1154 |12.02.2025 България отбелязва "Седмицата на брака": Храмове венчават двойки безплатно . 3| 1765 |12.02.2025 Парламентът забрани рекламата и продажбата на вейпове, съдържащи наркотици

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads
Реклама / Ads
Реклама / Ads