Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
3| 2970 | НОВИНИ

Гърция преговаря с Иран за защита на корабите и екипажите ѝ в Залива

Йоргос Герапетритис
Йоргос Герапетритис Източник: БГНЕС
Гърция преговаря с Иран за защита на гръцките кораби и екипажи в Персийския залив. Атина настоява за свободно преминаване на гръцките кораби и танкери през Ормузкия проток, съобщават от Министерството на външните работи.
 

Гръцкият министър на външните работи Йоргос Герапетритис в телефонен разговор с иранския си колега Абас Арагчи е подчертал, че Гърция не участва във военните действия срещу Иран и очаква иранските власти да гарантират сигурността на гръцките кораби и екипажи, които се намират в Персийския залив.

 

Атина е готова да подкрепи дипломатическа мисия за прекратяване на войната и решаване на проблемите в духа на зачитане на международното право, съобщават от министерството.

 

В отговор иранската страна е информирала Атина, че през Ормузкия проток не се допуска само преминаване на плавателни съдове на вражески за Иран страни.

 

Според гръцкото министерство на корабоплаването на около 250 плавателни съда, блокирани в Персийския залив има гръцки екипажи.

 

Гръцката опозиция настоява незабавно да се изтеглят кораби и моряци от военния район.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
"24 часа" навърши 35 години! Плаването продължава 5| 595 | "24 часа" навърши 35 години! Плаването продължава Генерал от САЩ: Русия ще разположи ядрено оръжие в Космоса, за да атакува спътници 2| 1048 | Генерал от САЩ: Русия ще разположи ядрено оръжие в Космоса, за да атакува спътници

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads