Реклама / Ads
0| 1082 |30.09.2025 НОВИНИ

Германия депортира 50 души в Ирак

.
Властите в провинция Северен Рейн-Вестфалия заявиха, че 26 души от депортираните са имали присъди за криминални престъпления.
 

Германия депортира 50 души в Ирак с полет от летището в град Дюселдорф, предаде ДПА. Сред пътниците на полета за Багдад е имало и 7 души, принадлежащи към етническата група на язидите.

 

Полетите за депортиране от Германия са особено противоречив въпрос, тъй като ситуацията в Ирак остава напрегната след десетилетия на конфликти и политически вълнения.

 

Малцинството на язидите бе подложено на брутално преследване от страна на терористичната групировка „Ислямска държава“, когато екстремистите контролираха големи части от Ирак. През 2023 г. Бундестагът призна престъпленията срещу язидите, извършени от групировката през 2014 г., за геноцид. Германската провинция Северен Рейн-Вестфалия бе преустановила депортациите на жени и момичета от общността на язидите до юни 2024 г.

 

Това не е първият полет за депортиране от Германия до Ирак през тази година. През юли 43 души бяха депортирани с полет от Лайпциг до Багдад, а през февруари 47 души излетяха от Хановер.

 

Според федералното министерство на вътрешните работи през 2024 г. Германия е депортирала общо 816 иракски граждани. Докато някои от тях са били прехвърлени в други държави от Европейския съюз, 615 души са били изпратени директно в Ирак.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 1215 |30.09.2025 Изложба с илюстрации на Албена Лимони в София . 4| 1778 |30.09.2025 Прокуратурата и МВР разследват имотни измами в София . 0| 1458 |30.09.2025 Руски удар в Днепър уби един и рани 15 . 5| 1487 |30.09.2025 Индия и Русия ще проведат съвместни военни учения

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads