Реклама / Ads
1| 3890 |08.08.2018 НОВИНИ

Гладната стачка в ”Български пощи” набира скорост

.
Източник: БГНЕС
Десет са вече служителите, които обявиха, че се присъединяват към протеста на колежката си Златка Младенова, която вече седмица гладува заради спрените ваучери за храна и парите за клас прослужено време.
 

Стачката започна на 30 юли, когато Младенова заяви, че парите и ваучерите на хората са спрени, защото разкриват нарушения на ръководството на пощите.

 

Тогава от ръководството на "Български пощи" обясниха, че парите са забавени на служителите и работниците, които по-късно са се присъединили към колективния трудов договор и увериха, че дължимото ще бъде изплатено до края на месеца.

 

Сега обаче към стачката са се присъединяват и служители от централата на "Български пощи", които твърдят, че проблемите в дружеството са системни и не са ограничени единствено в разменно-сортировъчния център.

 

Очаква се днес синдикатите да аргументират позициите си и да обединят последващите си действия.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 389 |15.12.2025 Китай намали изоставането си от САЩ в AI надпреварата до 3 месеца . 2| 523 |15.12.2025 Кая Калас: ЕС изпълни обещанието – достави на Украйна 2 милиона снаряда . 0| 612 |15.12.2025 Латвийското разузнаване забрани да се пътува до Русия и Беларус по време на Коледа . 0| 874 |15.12.2025 Синдикатите бият тревога за удължителния бюджет – удар за администрациите, общините, заплатите

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads