0| 2617 |10.08.2022 НОВИНИ

Голямата мечта на „Лудогорец“ се изпари в Загреб

.
Източник: БГНЕС
„Лудогорец“ отпадна от тазгодишното издание на Шампионската лига. „Орлите“ загубиха с 2:4 втория мач от третия квалификационен кръг от Динамо (Загреб). След като първия двубой в Разград бе завършил също с победа за хърватите – 2:1, българите напускат надпреварата с общ резултат 3:6.

Разградчани вероятно са бесни на главния съдия Беноа Бастен. Именно той ги остави с цели трима души по-малко и имаше някои спорни отсъждания в ущърб на българите. Доминик Янков бе изгонен за втори жълт картон още в първите минути на мача, а Рик Джонатан и Жан Карничник напуснаха съответно в средата на втората част и края на двубоя. Освен това и тийм мениджърът Георги Кирчев получи червен картон за протести срещу отсъжданията на арбитъра.

Кирил Десподов реализира попаденията за Лудогорец, които в крайна сметка не бяха достатъчни, за да продължи да живее мечтата на „орлите“. За Динамо на два пъти бе точен Мислав Оршич, а по един гол добавиха Йосип Дърмич и Бруно Петкович.