Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 5184 | НОВИНИ

Градушката в Благоевградско съсипа 90 на сто от реколтата, хората нямат застраховки

Градушката в Благоевградско съсипа 90 на сто от реколтата, хората нямат застраховки
90% от лозовите масиви в благоевградското село Бучино са унищожени от градушка, която е продължила над 15 минути. Подобно е положението и в съседното село Българчево, където освен насажденията, е пострадала сериозно и пътната инфраструктура.
 

Пред камерата на БНТ местни жители споделиха, че 100% от реколтата от рапицовите насаждения е унищожена, а загубите са огромни. Застраховка обаче нямат.

 

Лозовите масиви в района на Бучино са пострадали тежко от градушката и последвалия обилен дъжд. И те не са застраховани заради разминаване с изискванията.

 

Кметът на с. Българчево Елена Стойчева заяви, че пътищата в района са в тежко положение. Имало и авария на електрическото подаване, което е било възстановено своевременно. От 1200 дка. лозови масиви, 700 са напълно унищожени, допълни тя.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Без застраховки са повечето пострадали от градушката в Плевенско 1| 5176 | Без застраховки са повечето пострадали от градушката в Плевенско Водата съсипа хиляди декари посеви в Бургаско 0| 4785 | Водата съсипа хиляди декари посеви в Бургаско Откриха завишени стойности на уран във вода в благоевградско село 0| 5722 | Откриха завишени стойности на уран във вода в благоевградско село В град Левски ужасени от щетите на градушката 1| 7501 | В град Левски ужасени от щетите на градушката

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads