Реклама / Ads
4| 4443 |13.06.2021 НОВИНИ

Граждани откриха сезона на Росенец със забит на брега трибагреник

.
Източник: БГНЕС
Жители на Бургас се събраха на плажа пред лятната резиденция на почетния лидер на ДПС Ахмед Доган и забиха българското знаме на брега, за да открият летния сезон, предава БГНЕС.
 

Повод за поредното събитие на малката плажна ивица е делото, което фирма, близка до Доган, води срещу Агенцията по кадастър, за да впише малката ивица като плаж. От фирмата се опитват да докажат, че това е земеделска земя.

 

Днес гражданите, дошли да открият летния сезон на плажа, установиха, че той е обрасъл с трева и брега е засипан с речни камъни. Още през януари те организираха акция по почистване на плажната ивица от тревата на плажа, а тя беше дадена за анализ.

 

„Още когато правихме почистване , носихме поби, на които проби ни заявиха, че това тук не естествения хабитат. Въпреки почистването виждаме, че всичко е обрасло. Фирма, приближена до Доган продължава да претендира, че това тук не е плаж, а е земеделска земя”, заяви Бисер Русимов от ОЗБГ.

 

Росенец стана в центъра на внимание на българската общественост, след като там миналото лято акостира лидерът на "Демократична България" Христо Иванов, който беше изгонен от охраната на Доган. Това беше и една от основните причини за избухването на масовите протести в страната.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 9| 2839 |29.08.2024 Официалните регистри: Доган не е собственик на лятното имение в "Росенец" . 9| 4228 |11.03.2021 Не е нива ивицата край парк “Росенец”. Обявиха я за плаж . 35| 7490 |11.07.2020 Полицията ”клекна”, пусна протестиращите до плажа. Младеж вика: ”Хора, това не е онзи плаж!” /снимки/ . 42| 6050 |11.07.2020 Протестът в ”Росенец” се мести пред общината в Бургас

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads