Реклама / Ads
9| 4219 |11.03.2021 НОВИНИ

Не е нива ивицата край парк “Росенец”. Обявиха я за плаж

.
Източник: БГНЕС
Ивицата край парк “Росенец”, където се намира лятната резиденция на Ахмед Доган, все пак ще бъде вписана като плаж. Измененията в кадастъра стават факт, въпреки претенциите на дружеството “Стрейтлайн”.
 

Това стана ясно с решение на Върховния административен съд, който потвърди определението на магистратите от Бургаския административен съд. 


Ивицата ще бъде вписана като “крайбрежна плажна ивица” с трайно предназначение на територията като “защитена”. 


ФрогНюз припомня, че делото е по частна жалба на дружеството, свързано с Ахмед Доган, които заявиха, че пряко се засягат техни права и законни интереси. Върховните съдии обаче сметнаха, че решението не засяга пряко интересите на фирмата. 


Припомняме още, че сагата започна преди почти половин година. Заповедта за вписването на територията като плажна ивица бе определена като незаконосъобразна, а в документи се твърдеше, че става дума за самозалесила се територия. Тоест нива. Жалбата бе подадена от арх. Калин Тихолов, който представлява фирмата “Стрейтлайн”, собственик на постройка на плажа. 


Претенциите, че ивицата всъщност е нива, предизвикаха обществена реакция. В началото на годината там се проведе поредната протестна акция и граждани почистиха внезапно появилата се там трева. Те посочиха, че тя била посадена допълнително, а залесяването мистеризно съвпадна с подадената от арх. Тихолов жалба. 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 2200 |20.12.2025 Жена остави инвалидната си количка и пътува в Космоса . 0| 2180 |20.12.2025 Представители на САЩ, Египет, Катар и Турция се срещнаха, за да преразгледат плана за Газа . 0| 2191 |20.12.2025 Queens of the Stone Age пуснаха за свободно гледане концерта си от парижките катакомби . 3| 2246 |20.12.2025 Зеленски призова САЩ да окажат повече натиск върху Русия

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads