1| 3113 |01.11.2022 НОВИНИ

Гришо смачка противник на Мастърса в Париж

.
Григор Димитров
Григор Димитров победи Ботик ван де Зандсхулп с 2:0 сета (7:6, 7:6) в първия си мач от Мастърс турнира в Париж. Това се случи след близо 2 часа игра, пишат Gong.bg.

Първата българска ракета спечели много трудния първи сет, който продължи почти един час (59 минути). Димитров изоставаше с пробив при 3:5, но успя да го върне и да изравни за 5:5 в сета.

След това мачът вървеше гейм за гейм и стигна до тайбрек. В него Ботик ван Зандсхулп направи две двойни грешки, а българинът показа страхотна игра и заслужено взе тайбрека с 7:5, а с това и първия сет в мача на централния корт в Париж.

Вторият сет също бе изключително равностоен. В сета отново Григор допусна ранен пробив и трябваше да го връща. Хасковлията успешно стори именно това и стигна до втория тайбрек в мача, който също беше много оспорван. Българинът показа страхотна игра и стигна до победа 7:5 в тайбрека, след една от най-хубавите точки в целия мач.

. 1| 2807 |29.10.2022 Руснакът Медведев спря устрема на Гришо на турнира във Виена . 0| 2650 |28.09.2022 Гришо се завръща на родния корт. Играе срещу беларусеца Ивашка . 1| 2603 |25.09.2022 Гришо: Няма по-хубаво от това да играеш на родна земя . 0| 3509 |15.09.2022 Д. Смилов: Защо от противник на модела ”Борисов” Радев се превърна в инструмент за връщането на ГЕРБ на власт?