0| 4045 |03.11.2016 НОВИНИ

Гришо не успя да пребори Джокович в Париж

.
Григор Димитров отпадна на осминафиналите на Мастърса в Париж, след като загуби в три сета от световния номер 1 Новак Джокович, в отделните части 6-4, 2-6, 3-6. Въпреки че спечели първия сет, най-добрият ни тенисист не успя да запише втората си победа над сърбина в седмия двубой помежду им.

Срещата започна много добре за българина, който реализира пробив за 2-1. В последвалия сервис гейм на Димитров, продължил повече от 14 минути, първата ни ракета пропиля множество възможности да затвърди преднината си и в крайна сметка бе наказан – 2:2, пише БГНЕС.

Въпреки бързо върнатия пробив, Гришо продължи да е много агресивен на корта и това веднага даде резултат. Поставеният под номер 14 отново проби сърбина, а след това със солидно сервиране направи 4-2. До края на сета хасковлията не изпусна аванса си и спечели с 6-4.

Джокович тръгна уверено във втория сет, като набързо поведе с 2-0. Григор от своя страна можеше да намали изоставането си в третия гейм, но пропиля две възможности за пробив. Все пак българинът се записа на таблото, взимайки подаването си за 1-3. Последва кратка пауза, през която на световния номер 1 му бе оказана медицинска помощ заради болки в коляното. Въпреки това сърбинът безпроблемно спечели гейма си за 4-1. Първата ни ракета също взе подаването си за 4-2, но с това приключи и съпротивата му във втория сет, който бе спечелен от актуалния шампион с 6-2.

Решителната трета част отново започна по-добре за Джокович, който проби във втория гейм, а след това затвърди преднината си за 3-0. От своя страна, въпреки че на моменти демонстрираше уникален тенис, българинът допускаше грешки в ключовите разигравания, което даде сериозно предимство на неговия съперник. Въпреки че се бори до последно, в крайна сметка Димитров не успя да върне пробива и загуби сета и двубоя след 6-3.

В спор за място на полуфиналите Джокович ще срещне хърватина Марин Чилич, който по-рано днес победи с 6-3, 7-6 (9) Давид Гофен от Белгия.