Реклама / Ads
13| 4898 |21.01.2022 НОВИНИ

Христо Иванов: Мотивите за оставката на Иван Гешев са на лице

.
Христо Иванов
Мотивите за оставката на главния прокурор Иван Гешев са на лице. Гешев е осъществил това, което конституцията съдържа - освобождаване на един магистрат заради действия, с които ерозира престижа на съдебната власт. ЕСПЧ ни е осъдил за думи на Гешев. Да не говорим за множеството критики към България, станала обект на санкции но Магнитски. Вие не знаете дали ще инвестирате парите си в тази страна.
 

Това каза Христо Иванов от ДБ по БТВ. 


Следващата седмица очакваме да започне процеса на разглеждане на закона за съдебната власт. Очакваме да започне процедура на избор на членове на Инспектората на ВСС, ангажиран да чисти гнилите ябълки. Трябва да подходим сериозно към номиниране на хора, готови да се противопоставят на влияние в съдебната власт. 


България продължава да е обект на три мониторинга. Ние плащаме чудовищна вина за пропуснато време и инвестиции. Всички политически сили разбират, че този, който се противопостави на съдебната реформа, ще плати катастрофална политическа и историческа цена. Те откриха колко е важно да има независим съд. 


Умерен оптимист съм, че ще можем да намери база за разговор с опозицията. ГЕРБ се ангажираха с това, че трябва да се преструктурира ВСС. ДПС заговориха за техни предложения за промени в конституцията. Ледът се пука. Следващата седмица ще предложим комисия, за да започнем разговор за съдебна реформа и възможния конституционен консенсус.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 12| 1003 |14.12.2025 Сталин избива милиони, за да е весел животът. Днес над милион гинат в Украйна като "освободители" . 1| 829 |14.12.2025 Еврокомисията с нов иск срещу България – за обществените поръчки . 2| 1519 |14.12.2025 Кървав атентат с много убити евреи на плаж в Сидни . 1| 1583 |14.12.2025 Битка за милиарди в превъоръжаването на Германия

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads