Реклама / Ads
11| 5505 |21.10.2020 НОВИНИ

Христо Иванов: Ще бъда пред ВСС утре, за да поискам дисциплинарно производство срещу Гешев

.
Христо Иванов
Утре пленумът на ВСС трябва да обсъди исканията за стартиране на дисциплинарно производство и освобождаване на Иван Гешев. Аз лично съм ги сезирал с такова искане още юли месец.
 

Аргументите са ясни: за една година на поста Гешев наруши всички текстове от Етичния кодекс на магистратите и всички принципи на наказателния процес. Неговите действия доведоха до мащабна политическа криза и безпрецедентна резолюция на Европейския парламент с верни негативни констатации за положението в България. С това той преизпълнени предвиденото в конституцията основание за уволнение- “действия, които накърняват престижа на съдебната власт” (чл. 129, ал 3, т.5). Щетите от всичко това са огромни!


Затова утре в 9.00 ч. (22 октомври) аз ще бъда пред ВСС, за да поискам съветът да изпълни задължението си и да започне дисциплинарно производство срещу Гешев, което да бъде проведено публично поради надделяващ обществен интерес. Ако това не стане, ВСС трябва да поеме отговорността за прикриването на Гешев и да си подава оставката!

 

Лидерът на "Да, България" Христо Иванов, Фейсбук




Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 350 |14.12.2025 Сестри Стоеви с титла в Индия . 16| 1253 |14.12.2025 „Това е обявяване на война“: Орбан остро за конфискацията на руски активи . 0| 1066 |14.12.2025 Среброто е удвоило стойността си. Какво е темпото на златото? . 1| 1302 |14.12.2025 В Германия е разработено ново поколение безлитиеви батерии

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads