3| 5630 |29.06.2014 НОВИНИ

Инфарктна победа на Холандия над Мексико за четвъртфинал

.
Невероятна драма и обрат за 5 минути пратиха Холандия на четвъртфинал на Световното в Бразилия. "Лалетата" губеха с 0:1 от Мексико до 88-ата минута, но стигнаха до 2:1.

Световното в Бразилия. "Лалетата" губеха с 0:1 от Мексико до 88-ата минута, но стигнаха до 2:1. Джовани дос Сантос откри резултата за мексиканците, но Уесли Снайдер и Клаас Ян Хунтелаар от дузпа донесоха успеха на тима от Ниската земя.

Така на шесто поредно световно първенство Мексико отпада на осминафиналите. Холандия пък се възползва максимално от грешката на мексиканския наставник, който реши да пази резултата още от 60-ата минута, заменяйки Джовани дос Сантос.

Първото полувреме не предложи на зрителите качествен футбол, а опасните положения се брояха на пръстите на едната ръка. Холандците приеха играта в своята половина, но не успях да организират добри контраатаки, тъй като защитата на Мексико действаше много добре.

Луис ван Гаал получи тежък удар, след като още в 9-ата минута се принуди да замени Найджъл де Йонг с Бруно Мартинс Инди.

Най-чистото положение в тази първа част бе пред Джовани дос Сантос, но неговия удар бе избит с крак от Силесен.

В края на първото полувреме Ариер Робен бе съборен в наказателното поле на Мексико, но съдията Педро Проенса реши, че холандецът симулира.

Още в началото на второто полувреме Мексико излезе напред в резултата. Джовани дос Сантос овладя топката пред наказателното поле, нагласи си я добре и стреля по земя. Силесен не бе пласирана добре и кълбото влетя в мрежата - 1:0 за Мексико.

Мачът се разгорещи след попадението на Дос Сантос. Холандските футболисти се втурнаха в атака и направи няколко опасни ситуации пред вратата на Очоа, който обаче бе безгрешен. Веднъж и гредата го спаси от гол след удар на Ван Перси.