Реклама / Ads
8| 3850 |11.01.2023 НОВИНИ

Йорданова: Прокурор ще разследва обвинител №1

.
Въвеждането на механизъм за разследване на главния прокурор не се отнася до конкретен човек. Обвинител ще бъде натоварен с тези функции, увери пред Българската национална телевизия бившата правосъдна министърка и депутат от “Демократична България” Надежда Йорданова.
 

Днес в правната комисия в Народното събрание се разглеждаха шест предложения за промени в Наказателно-процесуалния кодекс. 

 

“Не смятам, че главният прокурор е безконтролен”, отсече пред медиите шефът на Националната следствена служба Борислав Сарафов. 

 

Според него текстовете противоречат на Конституцията. Сарафов обясни, че КС ще бъде сезиран.

 

По думите на Йорданова обаче текстовете не нарушават конституцията. 

 

"Предвижда се ад хок разследващият прокурор да има и ад хок контролиращ прокурор", допълни Надежда Йорданова.

 

Според нея крайният гарант за справедливост ще бъде българският независим съд.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 3178 |05.09.2024 ПП-ДБ се обявиха против избор на нов главен прокурор. "ВСС няма демократична легитимност да избира" . 6| 3979 |21.02.2024 Надежда Йорданова: Стана ясно, че съдебната реформа ще се случи. Някой разчиства сметки и замита следи . 1| 4641 |11.12.2023 Надежда Йорданова: Обвинител номер едно няма да може да се меси по делата на всеки един прокурор . 12| 4622 |05.01.2022 Министър Йорданова: Обмисля се механизъм за временно отстраняване от длъжност на главния прокурор

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads