Реклама / Ads
5| 7890 |26.11.2016 НОВИНИ

Хр. Иванов: Прокуратурата се държи като пиратстваща институция

.
Христо Иванов
Извикаха ни да преразказваме устройствения правилник на Министерския съвет. Още преди време тези мои бивши колеги /Москов и Ненчев/ са знаели, че прокуратурата се интересува от тях. Тоест от действията на прокуратурата зависи тяхното политическо поведение. Това е политиците да са на трупчета, заяви бившият прравосъден министър Христо Иванов.
 
Според бившия правосъден министър бе спретнато политическо шоу. "Да ходи целият кабинет в оставка на разпит в следствието, по такъв начин организирано с медии отпред строени, е политическо позорище. Прокуратурата започва да се държи все повече като пиратстваща институция, която отказва да се съобразява с базови стандарти на разделение на властите”, заяви бившият правосъден министър Христо Иванов.  

Логиката на задкулисието е логика на търгуване на зависимости, как да продължат властовата си безотговорност като установят баланс на взаимните зависимости, категоричен е Христо Иванов.

Когато се вземат лоши решения рано или късно тези сбития се случват. Притеснява ме, че голяма роля за ескалация на напрежението играе прекалената експлоатация на тази тема. В центъра са националистическите сили. Правителството започна да нагнетява напрежението с ограничено пускане на онформация. Не може да не се справим със 7000 души, колкото един селски стадион. Така Христо Иванов обобщи пред Нова телевизия ставащото в Харманли.

Той коментира и отношенията на главния прокурор със Софийски градски съд. В един момент Сотир Цацаров излиза с информация за забавени дела срещу СГС. Атакува го заради смяната на ръководството, че Владимира Янева не е повече там. Видях замазване на случая с нея. Имаме поредица от действия  ескалиращи атаки срещу СГС, посочи бившият правосъден министър.  Този тип нещата ерозират усещанате за демократичен ред.  Това са капки, които водят към политическа лудница, смята той.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 6891 |08.04.2024 Минчо Спасов: Шефката на "Митниците" е объркала сметките на някого . 5| 6800 |28.10.2019 Христо Иванов: ВСС изпълява танц на севернокорейски ансамбъл за решение, взето в две други сгради . 23| 13022 |22.02.2016 Бойко Атанасов: Бях в шпиц команда на гл. прокурор, която уж не съществува . 2| 4674 |27.01.2016 Хр. Иванов: Смяната на ВСС е замитане на персоналната отговорност

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads