Реклама / Ads
7| 7206 |14.09.2010 НОВИНИ

Измамници източиха картата на Росен от "Уикеда", без да му я крадат

.
Росен Григоров (на преден план) Източник: avtora.com
Банката щяла да разглежда въпроса цели два месеца, за да реши какво ще предприеме; измамниците точили пари през нощта; картата си била у Росен.
 

Тази нощ нагли измамници са източили картовата наличност на китариста Росен Григоров от група "Уикеда", разкри сам той за Frognews.bg. Сутринта му се обадили от банката, защото засекли съмнителни операции от банкомат в София през нощта, когато по принцип клиентите не са активни. Удивлението на потърпевшия било още по‒голямо поради факта, че картата всъщност не била загубена, тя продължава да се намира у него.

Цяла сутрин пишем обяснения, разказа още Росен и съобщи, че на този етап не можело да се направи нищо повече, защото политиката на банката, от която е издадена картата, била да разгледа и реши въпроса в двумесечен срок. Усилията му в момента били съсредоточени към това процедурата да се скъси максимално.

Само преди две седмици Росен и приятелката му Ваня станаха щастливи родители на Росен Григоров младши. „Ето как ми честитиха раждането на сина ми, който нощес плака много и ние будувахме с него”, пошегува се Росен и добави, че в ситуация като настоящата нищо друго не му остава, освен да придава на злощастната ситуация комичен оттенък.

Не спират източванията на банкови карти у нас, независимо че полицията периодически задържа участници в престъпни групи, които се занимават с този доходен бизнес. В повечето случаи потърпевшите обикновено пият по една студена вода, защото банката обикновено обезщетява, единствено ако картата е открадната или изгубена, а нейният собственик веднага е уведомил за това.

Frognews.bg
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 2916 |21.06.2024 Касиерка в банка отмъкна над 140 хил. лв. в Пловдив . 0| 4113 |13.06.2024 Хакери опитват да точат банкови карти. Какво да знаем? . 2| 5225 |16.10.2017 Каролев стана жертва на измама с банкови карти . 20| 7550 |21.01.2012 Ужилената със 70 бона баба-професор гори за втори път

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads