Реклама / Ads
1| 4428 |26.06.2019 НОВИНИ

Изслушват кандидатите за генерален директор на БНР

.
Днес и утре ще се проведат изслушванията на кандидатите за генерален директор на Българското национално радио в Съвета за електронни медии. Кандидатите са петима и изслушванията им ще бъдат по реда на подаване на заявленията им за участие в конкурса в СЕМ.
 

Изслушванията днес ще бъдат от 9.30 до 17 часа в следния ред – Светослав Костов, Митко Димитров и Валерий Тодоров. За четвъртък са насрочени изслушванията на останалите двама кандидати – Даниела Манолова и настоящият генерален директор на БНР Александър Велев.

 

Съгласно приетите от СЕМ правила, изслушванията на кандидати са публични, ръководят се от председателя на медийния регулатор и ще се предават директно на интернет страницата на БНР и радио Бинар.

 

Кандидатите ще представят концепциите си, след което всеки член на Съвета има право да зададе въпросите си. Предвидена е възможност за въпроси и от представители на БНР. В паузите между изслушванията на отделни кандидати при изразено желание от тяхна страна СЕМ предоставя възможност за въпроси и на останалите присъстващи журналисти.

 

Съветът за електронни медии ще вземе решението си кой ще бъде генерален директор на общественото радио в петък.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2979 |28.11.2025 Четирима нови лидери начело на БНР – СЕМ даде зелена светлина . 17| 7224 |15.07.2025 СЕМ забуксува с БНТ: Кошлуков остава, засега . 3| 3069 |17.10.2024 Квотата на Радев в СЕМ преизбра настоящия шеф на БНР за още един мандат . 1| 5045 |22.01.2020 СЕМ избира генерален директор на БНР

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads