Вчера депутатите от правната комисия финализираха правилата, които ще останат в сила след 13 май.
Народното събрание ще заседава извънредно от 13.00 часа.
Беше решено извънредна епидемична обстановка да може да обявява не министърът на здравеопазването, а правителството.
Осем ще са критериите, по които ще се преценява дали епидемията застрашава здравето ни и изисква извънредни мерки.