Ето какво написаха те:

Опозиционерът Иля Яшин

"Днес Навални има рожден ден. Миналия юни задочно се поздравихме за рождения си ден - първо аз него от следствения арест в Москва, след това той мен от Владимирската колония. Искрено вярвах, че след три години ще празнуваме годишнината му на свобода и в добро настроение. Но не, това няма да стане. Сега Алексей ще остане завинаги на 47 години. И безсмъртен. Защото човек е жив, докато е жив споменът за него. И ще помним."

Константин Сонин

"Днес Алексей Навални щеше да навърши 48 години, ако не беше останал завинаги на 47 години. Путин заповяда да го изтезават в затвора, защото Алексей се бори за мирна, безопасна, красива, щастлива Русия - всичко, което Путин и неговите зли духове се опитват да унищожат."

Сергей Медведев

"По-жив от всички нас. Честит Рожден ден!"

Иван Филипов

Рожден ден на Алексей Навални. Снимки от далечен, далечен минал живот, когато Алексей се кандидатира за кмет на Москва, а малката Данка и аз отидохме на срещата му с избиратели.

Ксения Ларина

"Съжалявам, скъпи Алексей."

В Берлин пък се състоя и възпоменателен концерт, в който участваха популярни руски групи.

Леонид Волков е един от ръководителите на Фондацията за борба с корупцията, основана от Навални. 

"Беше натоварена седмица (все още обаче не е приключила!).
В понеделник в Осло, в кметството (където се връчва Нобеловата награда за мир), в рамките на най-авторитетната международна конференция за правата на човека Oslo Freedom Forum, Юлия Навальная получи наградата „Тулани Масеко“, която тази година се присъжда за първи път - и беше присъдена посмъртно на Алексей Навални.
Какъв вид награда е това, защо е важно и какво каза Юлия в речта си - вижте нашия репортаж":

Превод и редакция от "Радио Свобода": ФрогНюз