Реклама / Ads
29| 5525 |22.12.2015 НОВИНИ

Р. Кънев прави нова дясна партия?

.
Радан Кънев
Мога да кажа каква ще бъде политическата борба на 2016 година – на създаване на реална, солидна дясна алтернатива на сегашното управление. ГЕРБ показа, че предпочита да управлява в сегашните условия и си избра подходящите партньори за това – ДПС и АБВ, заяви в еМисия България по ТВ BIT лидерът на ДСБ и отскоро депутат в опозиция Радан Кънев.
 
Той обобщи отминаващата вече 2015-а като „година на политическо колебание, компромисът беше част от него. Компромисите са положителни, те са необходими. Колебанието е да не знаеш какво целиш. Имаме доминираща партия, макар и слабо доминираща. Имаме и доминиращ лидер, на моменти всевластен. Когато те нямат посока, автоматично и обществото се оказва без посока. Ние се опитахме да компенсираме липсата на сила и посока, но не успяхме“.

 

„Бяхме на крачка от това да започнем разплитане на възела в правилната посока. В крайна сметка премиерът Борисов и партията му трябваше да направят сериозен избор и ГЕРБ избраха да останат в статуквото“, добави той по темата за неуспялата съдебна реформа.

 

„В политиката няма светци. Всеки, започнал промяна, я е започнал на база нередности. Не можем да чакаме от небето да падне светец. С наличния материал и в ситуация с доминираща политически партии могат да станат промени донякъде. Колко сме били оптимисти – едно на ръка, важното е, че опитахме“, каза още той за участието на партията му в управлението в последната година.

 

Радан Кънев коментира и ситуацията в Реформаторския блок: „Има хора в РБ, които не виждат възможност за опозиция, считат го за смъртоносно за всяка една партия и виждат бъдещето на РБ през тесен съюз с ГЕРБ, което значи да се молят на Борисов и Цветанов за места в листи. Има други, които смятат, че в даден момент може да си в опозиция. Излизат от балканския модел, разбират, че властта може да се управлява и от опозиционната страна“.

 

Той призна, че властта се услажда, а апетитът за нея идва с яденето. Призна още, че за себе си е залитнал – на моменти заради липсата на опит, средата, особеностите на характера си.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 18| 5867 |16.12.2015 Р. Кънев: ДСБ е готова за дясна опозиция . 47| 7808 |11.12.2015 Р. Кънев: Борисов управлява с тези, които го свалиха през 2013 г. . 30| 6956 |16.03.2015 Кънев: ДПС си изпускат нервите, когато си тръгват техни хора от властта . 51| 5911 |12.10.2014 Р. Кънев: Бях искрен за извиването на ръце

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads