Реклама / Ads
12| 5797 |05.12.2023 НОВИНИ

Кирил Петков от Брюксел: Пречките за влизане в Шенген за България и Румъния ще увеличат политическата нестабилност и влиянието на Русия

.
Лидерът на ПП участва в годишната конференция на European Policy Institute.
 

"Европа може да преодолее редица предстоящи глобални трудности, ако бъде обединена и има общ отговор на стратегическите атаки от страна на Русия, които са насочени към ЕС като цяло, а не просто към отделни страни".

 

Това заяви категорично съпредседателят на „Продължаваме промяната“ Кирил Петков. Той взе участие в годишната конференция на European Policy Institute /Европейски политически център/ на тема "Време за стратегия: Европа 2024 - 2029 г. в един геополитически свят" днес, 5 декември, в Брюксел.

 

"Всякакви пречки пред укрепването на европейското единство, като например разширяването на Шенген за България и Румъния, могат само да увеличат политическата нестабилност в двете страни и да засилят влиянието на Русия в тях, а и в региона. Като европейци трябва да се поучим от грешките си в миналото - Европа трябва да се обедини в координиран, единен отговор на най-голямата стратегическа заплаха за бъдещето си", заяви твърдото си убеждение Петков. 

 

В контекста на наближаващите европейски избори, тазгодишната конференция разгледа стратегическите приоритети на ЕС и бъдещия политически курс на съюза.

 

Европейските лидери проучиха предизвикателствата, пред които е изправен ЕС в този преломен момент, последиците от него за икономическата сигурност и възможностите за развитие.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 245 |15.12.2025 Данъците след приемането на еврото – най-важното . 1| 284 |15.12.2025 Политически шах с бюджета: Удължителният закон на трупчета . 0| 299 |15.12.2025 Украйна ще започне производство на щурмови дронове в Германия . 0| 260 |15.12.2025 Надежда за мир: Киев обяви „реален напредък“ в преговорите със САЩ

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads