Той отбеляза, че още в началото на работата си това Народно събрание  прие законодателни промени и чрез смяна на методологията на ценообразуване се създадоха условия регулатора да взема решения, които са адекватни на обществените очаквания. Според него това е довело до възможността да бъде намалена цената на електроенергията.

„Защо вносителите на днешния вот, когато бяха управляващи, не чуха хората, защо не намерихте резерви в енергийната система, за да не се увеличава спекулативно цената? Кога ДКЕВР работеше, защитавайки българските граждани - безпристрастно, независимо и морално, с цялата сила на закона? Когато признаваше високите разходи в енергетиката - за ВЕИ, за представителни на мениджърски екипи, за необосновани загуби или сега?“, обърна се към опозицията Красимир Янков.Той определи като несъстоятелни и твърденията, че  има политическа намеса в спора между Държавния регулатор и електроразпределителните дружества.

„Своеволното неплащане от страна на ЕРП-тата към НЕК е нарушение на закона и води до пряка заплаха за националната сигурност. Поради това отнемането на лицензите е мярка, която е заложена в закона и може да бъде приложена, защото живеем в правова държава и законите трябва да се спазват от всички, в това число и монополистите, макар и да са естествени монополисти. Независимият регулаторен орган – Държавната комисия за енергийно и водно регулиране, има правомощията да реши този казус“, посочи народният представител.