Реклама / Ads
2| 2568 |30.06.2025 НОВИНИ

Легенда на „Левски”: ДС обикаляха и сваляха некролозите на Гунди

.
Стефан Аладжов в памет на Гунди
Легендата на „Левски” Стефан Аладжов заяви , че тезата, че Георги Аспарухов е станал жертва на Държавна сигурност, която се лансира и във филма „Гунди - легенда за любовта”, е достоверна. „Това са истини, които са казани в този филм”, това каза той на 30 юни, датата, на която през 1971 година Гунди и Никола Котков загиват в автомобилна катастрофа.
 

„Обикаляха и сваляха некролозите”, това каза Аладжов за страха на властта от народната любов към футболната легенда.


Футболистът разказа по bTV, че Аспарухов лично го е поддържал в трудните моменти в кариерата му в „Левски”.


„Той беше изключителен футболист и човек. На някои футболисти, като станат известни, им се вирва носа, на него - не. Остана си скромен”, разказа Аладжов.

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 9| 2188 |30.06.2025 За“ и „против“ военнослужещите да носят брада . 2| 2153 |30.06.2025 Полицията нападна сръбски журналисти по време на протестите . 5| 14486 |30.06.2025 Могат ли F-16 да свалят "шахеди": Експерт дава категоричен отговор . 3| 2154 |30.06.2025 Далай Лама ще избере наследника си под наблюдение от Китай

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads