Реклама / Ads
14| 7134 |28.02.2013 НОВИНИ

Лиляна Павлова: АМ “Тракия” ще е готова цялата до юни

.
До началото на летния сезон ще имаме напълно изградена автомагистрала „Тракия”, обяви Лиляна Павлова, министър на регионалното развитие и благоустройството в оставка.
 

 „Работим изключително сериозно по проекти, които се намират на територията на цялата страна. Ще започна с тези, финансирани по Оперативна програма „Транспорт“ 2007 - 2013 г.

Някои от тях трябва да бъдат завършени до месец юни тази година. На първо място това е автомагистрала „Тракия“.

Според предоставения ни от изпълнителя план график, до началото на летния сезон и оставащите 35 км ще бъдат завършени, така че ще имаме напълно изградена магистрала”, казва в интервю за "Фокус" Лиляна Павлова.

Министърът на регионалното развитие е убедена, че пускането в експлоатация на магистрала „Тракия” значително ще облекчи трафика на туристите до и от Южното Черноморие.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 5| 3735 |15.05.2025 Регионалният министър: При пълен мандат на правителството ще има готова магистрала Русе-Търново . 1| 3012 |12.04.2025 Ще обезопасяват 36 критични пътни участъка в страната преди Великден . 6| 3056 |12.02.2025 МС прие „Пътна карта“ за завършване на АМ „Струма“ . 3| 14500 |01.10.2024 Издадено е последното разрешение за строеж на АМ "Европа". Приоритет било да има връзка със сръбската граница

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads