Реклама / Ads
3| 4027 |21.11.2022 НОВИНИ

Лорер за изявлението на ГЕРБ за ”Джемкорп”: Пушилка с димки

.
Даниел Лорер
Пушилка с димки – така Даниел Лорер нарече изявлението на ГЕРБ от неделя, че меморандумът с ”Джемкорп” не е бил прекратен от кабинета ”Петков”.
 

"Цялата пресконференция на ГЕРБ по отношение на "Джемкорп" беше само пушилка и дим, в който да се каже нещо лошо за "Промяната", за да прикрием отстъплението на лидера след това, защото той после излезе и каза "Абе всъщност май сте прави, няма да го внасяме тоя Изборен кодекс в неделя". Отстъплението беше прикрито с една димна завеса около един несъществуващ казус", посочи Лорер в ефира на Дарик радио.

 

Той обясни, че мемурандумът с "Джемкорп" е незадължаващ. Той не задължава нито България да предостави някакви мощности в енергетиката на "Джемкорп", нито "Джемкорп" да закупи или вземе такива. "Този меморандум декларира намеренията на "Джемкорп" някой ден, ако решат, да участват в състезание по инвестиции в българските енергийни мощности", уточни Лорер.

 

Според него ГЕРБ няма да могат да излязат от политическа изолация с първия си мандат. "Това би било рисковано за останалите участници в парламента. Ако ГЕРБ успеят да създадат собствено правителство, ние сме обещали на нашите избиратели да бъдем конструктивна опозиция – това означава, че когато такова правителство предлага политики, които са в синхрон с това, което "Продължаваме промяната" смята, че е важно за българското общество и икономика, ние ще ги подкрепим", каза Лорер.

 

Той уточни, че за втория мандат от ПП ще предложат правителство на малцинството, подкрепено от ДБ, което ще има много ясна програма.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3837 |16.01.2023 Даниел Лорер: Ще участваме в лидерската среща, предложена от БСП . 2| 3540 |12.01.2023 Даниел Лорер: "Демократична България" има най-голям шанс да прекрати политическите блъфове . 0| 3737 |01.09.2022 Лорер: ГЕРБ трябва да осъзнаят, че Борисов е бреме за тях . 0| 3182 |11.08.2022 Лорер: На „Газпром“ не може да се разчита! Дебатът с този доставчик е политически несериозен

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads