Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

3| 4991 |23.11.2017 НОВИНИ

”Лукойл” обвини Марешки, че злоупотребява с власт

.
Във връзка с изявления на зам.-председателя на Народното събрание и лидер на партия ”Воля” Веселин Марешки, направени в българския парламент, пресслужбата на ”Лукойл” България заявява, че ”категорично възразяваме срещу въведената от г-н Марешки практика да използва трибуната на българския парламент за очерняне на бизнес-конкуренти и рекламиране на собствен бизнес”.
 
Компанията счита също така, че "подобно поведение от страна на заместник-председател на висшия законодателен орган в държавата е пример за злоупотреба с власт".

"Лукойл" коментират, че далеч преди посещението на председателя на Европейския парламент, още през април 2017 г. Българската петролна и газова асоциация е сигнализирала Европейската комисия за множество нерешени въпроси във връзка с нормалното функциониране на пазара на горива в страната и нарушаване на произтичащите от европейското право общи принципи, залегнали в Договора за Европейския съюз, и по-конкретно - общият принцип за върховенство на закона. Сигналът е надлежно заведен по установения ред за сезиране на компентентната институция - Европейската комисия.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 5| 3007 |12.11.2025 „Особеният управител”: Как се избира той в Германия . 4| 2947 |07.11.2025 Гласуваха извънредни правомощия на специалния управител в „Лукойл“ . 7| 4108 |24.10.2025 Продажбата на активи на „Лукойл“ у нас ще става само с решение на правителството и ДАНС . 1| 2641 |08.10.2025 "Лукойл" ще продава активи само с решение на Министерския съвет и ДАНС?

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads