Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
4| 9642 | НОВИНИ

Мажд Алгафари: С трик цели семейства от Афганистан идват в Европа

Мажд Алгафари
Мажд Алгафари
”Основната причина за тази мигрантска вълна, минаваща през България, е, че са ни хванали цаката. Много от тях се водят, че са млади, под 18 години. Всъщност, те са над 18, но нямат документи. Твърдят че са на по 16-17 години, независимо, че имат бради. Като тръгнеш от Афганистан до Германия около 10 000 евро е маршрута. Това заяви журналистът и преводач Мажд Алгафари за нелегалните мигранти.
 

Едно семейството от 7 души няма как да изкара 70 000 евро да стигне до Европа. Поради тази причина изпращат някой от тях, представител, който тръгва по този път за 10 000 евро и докъдето стигне в Европа. И там, тъй като е непълнолетен, в момент, в който го заловят, той има право като непълнолетен веднага да поиска събиране на семейството. На семейството се издават визи и те вече пристигат легално. Така останалите членове на семейството идват за има, няма 1000 евро", обясни той.


"Колко наркотик минава през България и каква част задържаме. Същото е и с хората", добави Алгафари.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Руски ракетни удари по цивилни цели в Запорожие 4| 4223 | Руски ракетни удари по цивилни цели в Запорожие Дмитро Кулеба посочи, че Киев няма да използва изтребителите от Запада за поразяване на цели в Русия 0| 3613 | Дмитро Кулеба посочи, че Киев няма да използва изтребителите от Запада за поразяване на цели в Русия Сергей Станишев: Да излезем от черупката си – без партньори в ЕС няма да постигнем целите си 7| 4458 | Сергей Станишев: Да излезем от черупката си – без партньори в ЕС няма да постигнем целите си Евгений Кънев: Акцията на прокуратурата в медиите цели отвличане на гласове 3| 4497 | Евгений Кънев: Акцията на прокуратурата в медиите цели отвличане на гласове

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads