.
Това заяви министърът на земеделието д-р Иван Иванов на брифинг в Монтана. Думите му идват само ден след като депутатът от „Продължаваме Промяната“ и бивш изпълнителен директор на Агенцията по горите Александър Дунчев направи скандални разкрития за назначения на член на БСП-Сърница в Регионална дирекция по горите-Пазарджик без провеждане на конкурс, с протокол, който той сам е подписал, и според Дунчев, без необходимия опит за длъжността, която заема.
Министърът на БСП подчерта, че волята на ръководството на министерството е за прекратяване на всички корупционни практики и запазване на българските гори.
„Агенцията и държавните горски предприятия са извършили към днешна дата над 150 хиляди проверки, откакто поех министерството, съставени са хиляди констативни протоколи, както и наказателни постановления. Целият екип на министерството работи в посока да се гарантира прозрачност в управлението на горите“, обясни Иванов.
„Нас ни притеснява с какви бизнес кръгове той /Александър Дунчев – бел. ред./ работи и какви задачи му поставят – може би да се доунищожи българската гора“, попита министърът на земеделието. Той беше категоричен, че подобни действия няма да успеят да разрушат създаденото доверие в министерството и в екипа, в който има представители на БСП и ПП. Иванов допълни, че не е редно въз основа на документи със съмнителен произход да се твърди, че се извършват злоупотреби в министерството и определи това като лъжа, която се разпространява в публичното пространство.
Иван Иванов припомни, че вече са разкрити 36 склада за директна продажба на местното население на дърва за огрев, като предстои броят им да се увеличи в следващите дни и за тях вече отговаря ресорен заместник-министър.
„Тази тема, колкото и да се опитват да я експлоатират в посока, че се извършват злоупотреби, аз Ви гарантирам, както и представителят на ПП в министерството, че злоупотреби не се извършват. Не считам, че трябва повече да се дава гласност на подобни теми“, заяви в заключение министърът на земеделието.
Моля, подкрепете ни.