Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 3873 | НОВИНИ

Министър Проданов: Ще настоявам щабът да реши до края на седмицата къде ще бъдат настанени бежанците

Христо Проданов
Христо Проданов Източник: БГНЕС
Министърът на туризма Христо Продавов ще настоява до края на седмицата Националният кризисен щаб за бежанците да има ясна информация и график за това къде ще бъдат наставени украинците след края на май.
 

„Няма да има бежанци, оставени на улицата. Гарантирам, че ще се погрижим за всички. Твърдо мое убеждение е, че час по-скоро трябва да бъде започната засилена интеграция. Министерството на туризма не управлява бежанската криза. Нашата задача е да се разплащаме с хотелите, които приеха украинците”. Това заяви в студиото на „Здравей, България” Проданов.

 

Министърът на туризма коментира и антикризистните мерки.

 

„Предвидимите помощи наистина са насочени към всички браншове, а не само към протестиращите. Въпросът с превозвачите е малко по-сложен за коментиране. Защо не питате г-жа Фандъкова къде са парите от синята зона, от паяците, от картите за градски транспорт. Важно е да се подкрепи бизнеса, защото той трябва да се запази, за да преминем през тази инфлация?”, попита министърът на туризма.

 

По думите му е необходим допълнителен диалог между партиите в коалицията.

 

„Безспорно е сложно да се управлява в коалиция от четири партии. Голяма част от нашите различия излизат наяве, но в споровете се ражда истината. Когато подписвахме коалиционното споразумение, нямахме тези кризи, които възникнаха”, допълни той.

Според него няма опасност от предсрочни избори и ситуацията ще се успокои.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Спортният министър: Една федерация остава без лиценз утре 0| 4439 | Спортният министър: Една федерация остава без лиценз утре Балабанов: Кой настоящ вицепремиер е бил шеф на политическия кабинет на министър от ГЕРБ? 0| 21071 | Балабанов: Кой настоящ вицепремиер е бил шеф на политическия кабинет на министър от ГЕРБ? Словакия ще плаща за руския газ в евро, твърди министърът на икономиката 0| 4342 | Словакия ще плаща за руския газ в евро, твърди министърът на икономиката Министър Йорданова: КС ще потвърди, че парламентът може да закрива съдилища 0| 4314 | Министър Йорданова: КС ще потвърди, че парламентът може да закрива съдилища

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads