Това категорично заяви пред bTV Ивайло Мирчев от “Демократична България”.

Той отрече твърденията, че в България няма газ. Това повториха тази сутрин и от АИКБ. 

“От 26 Април, когато “Газпром“ едностранно спря доставките на газ за България, не е спирало газоподаването за бизнеса в нито една секунда, в нито един момент. Не само това – Чирен не е пълен, колкото хранилищата в Германия например, но е по-пълен, отколкото в същия момент в предишни години“, подчерта Мирчев.

Той уточни, че газовите доставки в следващите месеци вече ще зависят от служебното правителство.

“Това беше причината ние да искаме да има правителство спокойно правителство, нормално, за да може то да води преговори с редица държави, защото трябва да си кажем честно – в  момента, за да има България газ за зимата, трябва да се говори с Ердоган например… Дългосрочните договори не се правят за месец, месец и половина никъде по света“, коментира Мирчев.