Младежът е правил опит да се самоубие и друг път, като си е рязал вените. Приятели на мъжа са съобщили, че той не бил регистриран в психиатрия до момента.
Юлиан е скочил и е паднал от задната страна на блока, в градинката, където са го открили. Според очевидците първоначално той е давал признаци на живот.