Реклама / Ads
3| 2791 |04.10.2024 НОВИНИ

Мохамед Халаф: Не забравяйте Сарафово, има заплаха за всяка страна на Евросъюза

.
Мохамед Халаф
Има голяма заплаха за сигурността на всяка държава в Европейския съюз. България е една транзитна държава, минават най-различни хора през българските летища и граничните пунктове. Но проблемът идва от тези, които имат европейски паспорти, свързани с различни организации, коментира по БНТ журналистът Мохамед Халаф.
 

По думите му не трябва да се забравя това, което се случи в Сарафово.

 

"Не изключвам да има нещо, но България има добър контрол от службите върху арабската общност. Опасността идва от другите, които идват от различни други европейски държави и проникват през границата", допълни Мохамед Халаф.

 

Той подчерта, че всички служби трябва да бъдат внимателни какви хора влизат в България.

 

Мохамед Халаф призова да не се подценят и да не се забравят заплахите от различните ислямски организации.

 

За убийството на Хасан Насрала като лидер на "Хизбула", Мохамед Халаф коментира, че трябва да се пита защо, как и кой проникна в тесния кръг на ръководството на "Хизбула", че да знаят израелците има ли съвещание и кой е новият лидер на "Хизбула". Израелците са решени да спират прокситата на Иран, посочи Мохамед Халаф.

 

Според него заблудата, която е имало в различните групи на Иран, "Хизбула", Хамас или други групи е, че израелците не могат да водят няколко войни наведнъж. Забележете - една година вече войната в Ивицата Газа и сега в Ливан, резервът на Израел е налице. Има военни операции в Ливан, в Ивицата Газа и срещу прокситата на Иран в Ирак, добави Мохамед Халаф.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 7| 3979 |30.09.2024 Експертът по международна сигурност Искрен Иванов: Хамас и Хизбула са на колене . 15| 4072 |30.09.2024 Кап. I ранг Васил Данов: Израелските удари показаха изключителна военна, интелектуална и техническа мощ . 4| 3604 |22.09.2024 Проф. Бар-Зоар: Хизбула е в пълен хаос сега . 4| 2873 |26.08.2024 Мохамед Халаф: Ударът срещу Израел може да е по-различен

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads